כך תפיקו את המקסימום מלוחות הדרושים

לוחות דרושים יכולים להיות חלק אפקטיבי מאוד מתהליך גיוס העובדים, ובמיוחד כשמנצלים את מלוא הפוטנציאל שלהם. מצד שני, הם יכולים גם להפוך לסוג של חור שחור ששואב את המגייסים פנימה לתוך עולם שכולו קורות חיים לא רלוונטיים. לשם כך אספנו מספר טיפים שיעזרו לכם למקסם את הרווח שלכם מול ההשקעה ולהגיע למועמדים המתאימים לכם במהירות וביעילות.

בחרו את הלוח המתאים לכם ביותר
עם כל כך הרבה לוחות שאפשר לבחור מתוכם, דרך טובה להתחיל לצמצם את האפשרויות היא להחליט האם אתם זקוקים ללוח נישה, הפונה למחפשי עבודה במגזר תעשיה ספציפי, או שמא ללוח גדול וגמיש יותר שמגיע למגוון של בעלי מקצוע מכל התחומים.

אם אתם זקוקים לעובד בעל ניסיון ומערך כישורים ספציפיים, סביר להניח שהאפשרות שמתאימה לכם היא לוח נישה, שם תמצאו ריכוז גבוה של אנשי מקצוע בתחום המתאים. בלוחות אלה אמנם תקבלו פחות פניות מאשר בלוחות הגדולים, אבל סביר להניח שהן יהיו רלוונטיות יותר לצרכים שלכם. אתר כמו הופג'וב, שפונה לבעלי מקצועות העיצוב השונים, יאפשר לכם גישה מהירה למי שעוסק בתחום באופן מקצועי ואף יפיץ את המודעה שלכם באתרים קשורים נוספים. גם איגודים מקצועיים שונים כמו לשכת המהנדסים או לשכת עורכי הדין יאפשרו לכם לפרסם מודעות בלוחות הדרושים שלהם בחינם ולפנות לפלח הקהל הרצוי לכם.

היתרון בלוחות הגדולים הוא שהם מאפשרים לכם לסווג את המודעה שלכם על פי קטגוריות של תחום עיסוק, מיקום ועוד, וכן מציעים כלים כדי לערוך סינון של קורות החיים שמתקבלים. כך תוכלו לצמצם משמעותית את כמות הפניות הלא-רלוונטיות שמתקבלות. בנוסף, אם ברצונכם לגייס כמה בעלי מקצוע מתחומי עיסוק שונים, יהיה לכם קל בהרבה לנהל את הגיוס דרך אתר אחד שפונה לכל הסקטורים במקביל.

כתבו מודעת דרושים מעולה
ניסוח נכון של מודעת הדרושים שלכם מעולם לא היה חשוב יותר: בעידן המידע, שבו אנחנו מופצצים ללא הרף באינספור טקסטים והקריאה מפנה מקומה לטובת הרפרוף, חיוני להעביר את המידע לגבי המשרה שאתם מציעים בצורה תמציתית, ברורה ומושכת.

ראשית, תרצו למשוך את תשומת לבו של המועמד באמצעות כותרת קליטה, קצרה וכמובן מייצגת לתוכן המודעה. בגוף המודעה, שקלו לציין את טווח השכר שאתם מציעים; הדבר אולי לא יגדיל את מספר הפניות שתקבלו אבל בהחלט יחסוך לכם זמן במענה למועמדים שמעוניינים במשכורת גבוהה יותר מכפי שבכוונתכם לשלם. באופן דומה, אל תייפו את המציאות – תארו את המשרה כפי שהיא, ממילא במוקדם או במאוחר האמת תצא לאור. ומצד שני, תרצו לתאר את היתרונות שבעבודה בארגון שלכם על מנת למשוך מועמדים בעלי פוטנציאל גבוה.
אל תהססו להשתמש במספר לוחות במקביל
מחפש העבודה הממוצע משתמש במספר ערוצים כדי למצוא את המשרה הבאה שלו, ורוב הלוחות אינם מחזיקים בקהל בלעדי. לאחר שערכתם את התחקיר שלכם ומצאתם את הלוחות שמתאימים לצרכיכם, שקלו להשתמש בשילוב של פלטפורמות לפרסום המודעה – למשל שני לוחות נישה, לוח גדול אחד ורשת חברתית מקצועית כמו לינקדאין. גישה זו אולי תעלה בתחילה מעט יותר כסף, אבל תפתח בפניכם יותר אפשרויות ותחסוך זמן ועלויות של פרסום חוזר.

נצלו את הכלים הזמינים באתר לניהול תהליך הגיוס
אחד האתגרים הגדולים של שימוש בלוחות דרושים הוא ההתמודדות עם נפח גדול של פניות. גם אם אין לכם תוכנה לניהול מועמדים, תוכלו לייעל את התהליך באמצעות כלים המוצעים על ידי האתרים השונים כמו הפתרונות המתקדמים של AllJobs או של Jobmaster.

נהלו את החשבון שלכם באופן אקטיבי
ברגע שבחרתם את הלוח או הלוחות המתאימים לכם, אל תחכו לפקיעת התוקף של המודעה כדי למדוד את תוצאות הפרסום; ישנם דברים רבים שתוכלו לעשות בזמן שהמודעה עדיין באוויר כדי לשפר את הביצועים שלה. אם לאחר שבוע או שבועיים ממועד פרסום המודעה אתם עדיין לא מקבלים את כמות הפניות להן ציפיתם, או שלחילופין אתם מקבלים ריבוי פניות שאינן רלוונטיות, כדאי לנסות ולערוך את המודעה שוב. שאלו את עצמכם האם הטקסט שכתבתם משקף במדויק את המשרה המוצעת? אם לדוגמה הפונים הם בעיקר בכירים מדי או לא בכירים מספיק, הצגת טווח השכר המוצע יכול לסייע בסינון מראש של מועמדים לא מתאימים. אל תשכחו לעיין בנתונים הסטטיסטיים שמספק לכם הלוח: אם המודעה אינה מקבלת מספיק צפיות, ייתכן שהיא פשוט לא עולה בתוצאות החיפוש של מספיק גולשים ויש לשנות את מילות המפתח או את הסיווגים שלה. אם יש צפיות רבות אך מיעוט של פניות, שאלו את עצמכם מה מרתיע את הקוראים מלהגיש את מועמדותם למשרה, ושנו את המודעה בהתאם.

ועכשיו שאתם מכירים את האפשרויות הפרושות בפניכם, תוכלו לתכנן אסטרטגיה המתאימה ביותר לצרכי הארגון שלכם והתפקיד שברצונכם לאייש. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>