איך לנצל את היתרונות של לינקדאין בתחום גיוס העובדים

רשתות חברתיות הפכו כבר מזמן לכלי מרכזי בידיהם של רכזי גיוס ומנהלי השמה ליצירת קשרים ואיתור עובדים חדשים. בעוד שפייסבוק משאירה את לינקדאין הרחק מאחור במספר המשתמשים שלה, לינקדאין היא הרשת המועדפת על מעסיקים ורכזי השמה בכל הקשור לענייני גיוס כוח אדם.

בהיותה ממוקדת ביצירת קשרים מקצועיים ועסקיים, לינקדאין מאפשרת למחפשי עבודה להשתמש בדפי הפרופיל שלהם כדי להציג את הניסיון התעסוקתי והכישורים שלהם בתחום עבודתם, ומהצד השני, גם חברות יכולות להיעזר בה כדי לבנות ולשפר את מותג המעסיק שלהן על מנת למשוך אליהן כשרונות איכותיים.

כמקצוענים בתחום הגיוס או כבעלי עסק שמגייסים עובדים חדשים מפעם לפעם, כדאי לכם להתוודע למגוון האפשרויות שלינקדאין מציעה, כדי שתוכלו להתקדם מעבר למודעות הדרושים, המניבות לעתים קרובות כמות מתסכלת של קורות חיים לא רלוונטיים, ואל חיפוש ממוקד ויעיל שיביא לתוצאות איכותיות ויחסוך לכם זמן יקר גם בשלב הראיונות.

בנו את הרשת שלכם ללא הפסקה

בעוד שמגייסים מקצועיים משתדלים להרחיב את מאגר אנשי הקשר שלהם בלינקדאין כל העת, יזמים ואנשי מקצוע אחרים שלא עוסקים בגיוס כוח אדם באופן קבוע נוטים להזניח את הנושא עד שעולה צורך דחוף בעובדים חדשים.

אם תיזכרו בלינקדאין רק לעתים רחוקות, לא תוכלו להרוויח את כל מה שיש לה להציע. הערך של לינקדאין תלוי בכמות ובאיכות של הקשרים שלכם, והדרך לבנות רשת קשרים טובה היא לעבוד עליה כל הזמן. כמובן שאין צורך להשקיע בכך את רוב זמנכם, אבל כדאי להפוך יצירת קשרים חדשים בלינקדאין לחלק מובנה בשגרה שלכם; תגלו שדברים קטנים כמו הכנסת לינק לפרופיל הלינקדאין שלכם בחתימה האלקטרונית של המייל יכולים להשתלם מאוד בטווח הארוך.

השתמשו באפשרויות החיפוש המתקדמות

בהנחה שיש לכם יותר מקומץ של קשרים, יש לכם בוודאי גם מלאי גדול של אנשי קשר מדרגה שניה ושלישית. החיפוש המתקדם המובנה של לינקדאין הוא כלי עוצמתי במיוחד, שיעזור לכם לקבוע מערך פרמטרים ייחודי לחיפוש ממוקד בין האנשי הקשר שלכם, וכדאי בהחלט להשקיע את הזמן ולנצל אותו. בעזרת עידון החיפוש, תוכלו לצמצם את התוצאות שתקבלו לקבוצה קטנה של לידים איכותיים, ולחסוך לעצמכם נבירה ממושכת ברשימה אינסופית של קשרים שיעלו בתוצאות החיפוש הרגילות.

הצלחתם למצוא את השילוב המושלם של פרמטרים לחיפוש, שמתאים בדיוק לצרכיכם? תוכלו להרחיב את התועלת בכך שתהפכו אותו להתראת חיפוש. לינקדאין תריץ את החיפוש הממוקד שלכם פעם ביום באופן אוטומטי ותשלח לכם מייל עם התוצאות, מה שיאפשר לכם לזנק על המציאה ברגע שמועמד מתאים ישנה את הסטטוס שלו או יצטרף לרשת.

יצאו רשימות תפוצה למייל

לינקדאין מאפשרת לכם לייצא נתונים מפרופילי אנשי הקשר שלכם כדי ליצור מהם רשימת תפוצה במייל. זהו כלי יוצא מן הכלל להפצת השמועה כשנפתחת משרה חדשה ומעניינת במיוחד, אבל כדאי להשתמש בו בחוכמה ובצמצום – על מנת שלא לגרום לאנשי הקשר שלכם להעביר אתכם היישר לתיבת הספאם באופן קבוע.

דברו עם המתווך

אחד היתרונות הגדולים של לינקדאין היא האפשרות לחפש ולפנות לאנשי קשר מדרגה שניה או שלישית. עם זאת, אם מצאתם איש קשר מדרגת היכרות משנית שנראה לכם כמו מועמד אפשרי לתפקיד שאתם מאיישים, עדיף שלא לפנות אליו ישירות אלא לעשות זאת בתיווך של איש הקשר המשותף לשניכם בדרגת קרבה ראשונה.

ראשית, שאלו את איש הקשר המשותף אודות אותו אדם שברצונכם לגייס ונסו לברר עוד על מידת התאמתו לתפקיד. במידת האפשר, בקשו ממנו לערוך את ההיכרות ביניכם לבין המועמד הפוטנציאלי, ואם לא, תוכלו לפחות לומר לאותו מועמד שהופניתם אליו על ידי מכר משותף. בכל מקרה תהיו בעמדה טובה הרבה יותר מאשר אם תפנו אליו לאחר שפשוט מצאתם מידע אודותיו באינטרנט.

צרו קשרים עם המועמדים שלכם

דרך מצוינת להרחיב את מערך הקשרים שלכם היא כשאתם בעיצומו של תהליך הגיוס. ברגע שהצלחתם לאתר מועמד מבטיח, צרו קשר איתו בלינקדאין. סיכוי טוב שאנשים בעלי כישורים הרלוונטיים לתחום שבו אתם מגייסים מכירים אנשים נוספים בעלי רקע דומה לשלהם, וכך גם אם הגיוס שלהם לא יצלח בסופו של דבר מסיבה זו או אחרת אולי הם יוכלו להוביל אתכם לאדם שכן מתאים למשרה.

עבדו על הנראות שלכם

עד כה דיברנו על כלים לגיוס אקטיבי, אבל חשוב לא פחות לדאוג לנראות גבוהה של החברה שאתם מייצגים ושל התפקידים שהיא מציעה ברשת החברתית. ראשית, יכול להיות שהדבר יסייע בידי המועמד המתאים למצוא אתכם; וגם אם לא, הדבר יסייע לבנות לחברה דימוי בולט ומרשים בעיני האנשים עמם תצרו קשר.

הדרכים להבליט את המותג שלכם בלינקדאין הן נושא רחב בפני עצמו, אבל בתור התחלה כדאי לעודד את העובדים שלכם ליצור חשבונות לינקדאין ולקשר אותם לחברה. פרופילים חזקים של העובדים בחברה ישתלמו בשתי דרכים: הראשונה היא שהחברה תיראה אטרקטיבית יותר לעובדים פוטנציאליים, והשניה היא שהעובדים הנוכחיים שלכם יהפכו כמובן למקור נוסף ללידים חדשים.

חפשו את עצמכם

לאחר ששדרגתם את עמוד החברה שלכם ועמלתם רבות כדי ליצור רשת קשרים מסועפת, תרצו לוודא שהצלחתם במשימה ושעובדים פוטנציאליים מגיעים אליכם בקלות. דרך טובה לשפוט את מידת הנראות של החברה ושל הצעת העבודה שלכם בלינקדאין היא לערוך חיפוש בקטגוריה לה אתם משתייכים, ולראות אם אתם עולים בתוצאות.

על מנת לדמות חיפוש של מועמד פוטנציאלי (כזה שלא מכיר את מילות המפתח בהן השתמשתם בניסוח המודעה), תנו למישהו אחר לערוך את החיפוש עבורכם – אדם שמכיר את תחום הפעילות של החברה אבל אינו מעורב ישירות בעבודתכם עם הרשת החברתית. אם אותו אדם לא מצליח למצוא אתכם במהירות, שאלו אותו כיצד ערך את החיפוש, ובצעו מקצה שיפורים בעמוד שלכם בהתאם. לאחר התיקונים חזרו על התהליך בשנית עם אדם נוסף וראו אם הצלחתם לשפר את התוצאות.

גיוס מוצלח!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>